TV BOX

Android TV Box nedir? Seçimi nasıl olmalıdır?

Android TV Box küçük bir kutu içerisinde bulunan işlemcisi ve internet alıcısı sayesinde normal televizyonlarımızı (HDMI girişi olan televizyonlar) akıllı televizyonlara dönüştüren bir cihazdır. Başka bir deyişle üzerinde WIFI anteni olan ve internete bağlama görevi gören küçük bir kutudur.

Android TV Box isminde belirtildiği gibi android işletim sistemi kullanmaktadır. Bu açıdan bakıldığında neredeyse cep telefonunuzdan yapabildiğiniz her şeyi televizyonunuz üzerinden yapma şansına erişiyorsunuz. Üstelik Android TV Box kullanmış olduğu android yazılımı ile günlük hayatta kullandığınız android telefonlarınız veya Tabletleriniz ile aynı yazılımı kullandığından kullanması son derece basit bir sistemdir.

Televizyonların HDMI girişinden bağlanan Android TV Box yardımı ile eski televizyonunuz internete bağlanabilen ve neredeyse tüm yayın ve filmleri izleyebileceğiniz bir cihaza dönüşüyor. Başka bir deyişle fiyatı 3-4 bin lirayı bulan smart tv lerin yaptığı tüm işleri yapan bir cihaza sahip olursunuz. Eski televizyonunuzu değiştirmeden bu özelliklerin neredeyse tamamını kullanabilirsiniz.

Android TV Box ile neler yapılabilir?

Andorid TV Box ile USB girişleri kullanarak her formatta bulunan fotoğraf, müzik ya da videoyu oynatabilirsiniz.

Android TV Box ile TV üzerinden internete giriş yapabilirsiniz. Bunun için de Android TV Box üzerinde bulunan USB girişlerine kablosuz mouse ve klavye bağlayarak rahatça internette gezinebilirsiniz.

Android TV Box kullanmış olduğu android yazılımı sayesinde televizyonunuzu GOOGLE PLAY STORE bağlayarak orada bulunan bir çok program ve oyunu cihazınıza kurabilir ve kullanabilme şansı sunmaktadır. Mesela indireceğiniz oyunlar ile oyun oynayabilir, sosyal medya uygulaması kullanabilir, indireceğiniz web tarayıcı ile internette gezinebilir, müzik dinleyebilir ya da film izleyebilirsiniz.

Google’nin Android TV Box için oluşturmuş olduğu özel uygulamalar da vardır. Bu uygulamalar sayesinde cihazınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Andorid TV Box ile GSE SMART IPTV PRO , EXTREAM IP TV, PUHU TV gibi uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

© 2021 Canavar IPTV